Düşük Hapı
Home / Bebek Düşürme Yöntemleri / Düşük Yapma Yöntemleri

Düşük Yapma Yöntemleri

Düşük Yapma Yöntemleri

düşükhapı

İstenmeyen şekilde gerçekleşen gebelik veya evlilik dışı bir ilişkide oluşabilecek gebelik durumunda çocuğu aldırmadan düşük  yaparak hamilelikten doğal yollarla kurtulmak için neler yapılabilir? Doğal ve Bitkisel Yöntemler nelerdir?

İstenmeyen bir gebelik (hamilelik) durumunda ilk akla gelen çocuğu erken bir şekilde aldırmaktır ancak bir çok kimse hem yasal olarak suç kabul edildiği için hem de ilerisi için sağlığa zarar teşkil edebilecek bir durum oluşmasından çekindikleri için çocuğu aldırmak yerine doğal yollarla düşük yapmanın peşine düşülmektedir.

İlk olarak mutlaka doktor kontrolüne girerek kaç haftalık hamile olduğunuzu tespit edilmesi gerekir çünkü 10.haftadan sonrasında düşük oldukça tehlikelidir. Hamileliğinizin derecesine göre bir düşük yöntemi hekiminizce seçilmelidir. 10. haftadan sonra yapılacak kürtaj ve bebek düşürme yasalar gereğince de yasak durumdadır. 10 haftadan önce hekim kontrolünde yapılacak kürtaj veya düşük eğer uzman bir hekim aracılığı ile yapılıyorsa hiç bir tehlikesi yoktur.

Düşük yaptıktan sonra tekrar hamile kalabilir miyim? Çocuk Sahibi olabilir miyim?  Eğer düşüğünüz doğal yollarla gerçekleşmiş ve gerekli tıbbi müdahale doktorunuz tarafından uygulanmış ise bu tip düşüklerde daha sonra gebe kalmaya engel durum oluşmamaktadır. Ancak kendi imkanlarınızla, bilmediğiniz düşük ilaçları, düşük yapma iğneleri kullanırsanız bir daha çocuk sahibi olamama riskiniz yüksek olacaktır.

Düşük yapmak için pek çok yöntemden bahsedilmektedir ancak düşük yapayım derken sağlıksız veya geleceğinizi riske edecek seçimlerden kaçınılması gerekmektedir.  Düşük yapmak için harekete geçildiğinde düşük nasıl yapılır? düşük ne anlama gelir ve hangi aşamalarla gerçekleşir iyi araştırıp öğrenmek gerekir. İmkan varsa düşüğü de doktor kontrolünde gerçekleştirmenizde fayda olacaktır.

Düşük 3 şekilde gerçekleşir. Vajinal düşük,  Cerrahi müdahale ile düşük, uyarı yöntemiyle düşüktür. Kesinlikle doktor bilgisi ve kontrolünda hareket etmeniz ve bu yöntemlerden birini tercih etmeniz gerekir.

Evde, kendi imkanlarınızla bebek düşürme yöntemleri nelerdir?  Halk arasında yaygın olarak bilinen çocuk düşürme yöntemleri ağır kaldırmak, ip atlamak, sürekli zıplamak, karın üzerine ağır cisimler koymak ve hatta bel çektirme gibi sağlık açısından çok tehlikeli sayılabilecek yöntemler bilinmektedir. Bunları uygulamanız asla tavsiye edilmez. Çünkü işiniz sadece düşük yapmakla bitmeyecek, sonrasında sağlığınızı etkileyebilecek pek çok durum oluşacaktır. Bu yüzden bu tip yöntemlerden uzak durarak uzman bir hekim ile hareket etmeniz gerekir.

Bebek Düşürme ilaçları, Hapları Nelerdir? Düşük ilacını Nereden satın alabilirim?  Bebek düşürme adına pek çok hap piyasada el altından veya gizli yollarla satılmaya çalışılmaktadır. Size tavsiyemiz asla düşük ilaçlarını kullanmamanız yönündedir. İçeriğini bilemeyeceğiniz, hiç bir tıbbi güvencesi olmayan bu ilaçlar sağlığınızda telafisi zor sonuçlara sebebiyet verebilir.

Çok bahsedilen gebelikten kurtulma, bebek düşürme ilacı olarak bilinen ve ülkemizde yasak olan RU-486 adlı ilaç bile kullanmanız doktor kontrolünde olmazsa kullanmanız tavsiye edilmez. Gebelik söktürücü iğnelere ise asla itibar etmeyiniz.

royal honey